We współczesnym świecie “feromony” nie robią na nikim wrażenia. Wiemy, że są specjalne perfumy, których rolą jest przyciąganie płci przeciwnej. Z tym, że wiedza ta nie jest całkowita, a pod słowem feromony, kryje się wiele tajemnic…

Feromony – substancje semiochemiczne, wysyłające SYGNAŁY

Zazwyczaj na feromony nie reagujemy z wielkim przejęciem. Ot co, są i tyle. Nasza wiedza na ich temat zazwyczaj ogranicza się do tego, że dzięki feromonom możemy przyciągać osobników płci przeciwnej. To oczywiście prawda, ale dalsza część tego artykułu pokaże ci, że takie pojmowanie feromonów to wyłącznie kropla w wielkim morzu, ponieważ są one zdecydowanie bardziej niepojęte.

Słowem wstępu, dla poszerzenia znaczenia tego, czym są feromony, dodam, że są to substancje semiochemiczne, należące do grupy substancji infochemicznych. To mieszanki różnych składników i woni, które w odpowiednim połączeniu, nasyceniu i skomponowaniu umożliwiają nam wysyłanie różnych sygnałów na zewnątrz. Zgadza się – “różnych sygnałów”, a nie tylko tych przynależących do intrygującej sfery damsko-męskiej 🙂

Rodzaje feromonów w perfumach i ich działanie

Wiele badań potwierdza, że ludzie (w przeciwieństwie do zwierząt) nie wydzielają naturalnych feromonów. Wyjątek tkwi jednak w męskim pocie i oddechu, które podobno na niektóre kobiety działają podniecająco. Ciekawym wnioskiem z badania, jest również to, że synchronizacja cyklu miesiączkowego u kobiet przebywających w jednym, zamkniętym pomieszczeniu, także następuje wskutek działania feromonów. Oba wnioski pochodzą z badań zespołu Marthy McClintock.

Tak, jak wspomniałam na początku, działanie feromonów nie ogranicza się tylko i wyłącznie do przyciągania osobnika płci przeciwnej. Oczywiście w ten sposób perfumy ze specjalnie skomponowanymi składnikami są najczęściej wykorzystywane. Pryskamy się danym zapachem, aby wzbudzić swoją atrakcyjność, ukazać się jako ktoś niezależny lub odważny, a nawet aby wywołać erotyczne myśli o nas samych u drugiej osoby. W zależności od celu, który chcemy osiągnąć, feromony powinny być inne, z inaczej dobranymi składnikami, ponieważ każde z wyżej wymienionych doznań może być wywołane nieco innym zapachem.

Feromony działają również w następujące sposoby:

  • zwiększają chęć współpracy w grupie, podczas podejmowania ważnych decyzji
  • poprawiają nastrój i samopoczucie
  • pobudzają, eliminując zmęczenie
  • nasilają emocjonalność i uczuciowość
  • usprawniają pracę mózgu, a w tym wzmacniają zdolność zapamiętywania

Feromony to oszustwo i rodzaj manipulacji?

Skoro, aplikując na siebie perfumy – feromony możemy osiągnąć zamierzony cel, to czy nie jest tak, że są one oszustwem i rodzajem niemoralnej manipulacji? Uważam, że TAK i NIE. Niezaprzeczalnym faktem jest, że wybierając dane feromony możemy w jakiś sposób wzmocnić naszą perswazję i nieco oszukać osobę, względem której je używamy. Z drugiej zaś strony feromony to przecież zwykłe perfumy, z tym że zawierają specjalnie skomponowane składniki 🙂

perfumy vip comseticsUżywam feromonów. Czy ich działanie potwierdza się w praktyce?

Jak to Kobieta, lubię mieć kilka buteleczek perfum. Jedne na co dzień, drugie na ważne wyjścia, a trzecie na istotne okazje. Jednym z tych zapachów są Perfumy Extasy White Vip Cosmetics, które zawierają składniki wykorzystywane w kompozycjach feromonów. Nie owijając w bawełnę, zaświadczam, że rzeczywiście działają tak, jak przypisuje się, że działają feromony. Ciekawym jest, że zawsze gdy w pracy mam na sobie te perfumy rozmowy z mężczyznami trwają dłużej, schodzą na tory bardziej prywatne i kierują się w stronę propozycji do oddzielnych spotkań, bo “przecież mamy tyle wspólnych tematów”. Kobiety również są zainteresowane, z tym że w tej kwestii zapachem. I trzeba przyznać, że Extasy White mają naprawdę oryginalną woń, która nie ma nic wspólnego z przesyconym alkoholem i spirytusowym ostrym zapachem. Łączy on wiele różnorodnych składników i woni. Zawiera zapachy przynależące do nut serca i głowy, a bazuje na drzewie sandałowym, piżmie, bursztynie, cedrze i mchu dębowym, czyli na zapachach, które można nazwać afrodyzjakami feromonów. Dodatkowo, jakość tych perfum jest naprawdę na wysokim poziomie, ponieważ utrzymują się bardzo długo. Póki, co przetestowałam tylko ten jeden zapach, jako perfumy – feromony, ale marka Vip Cosmetics ma ich naprawdę ogromny wybór i systematycznie będę je wybierać. Słyszałam bardzo dobre opinie chociażby o Eau De Parfum No 4 For Woman i myślę, że będzie to mój kolejny zakup.

* Jak się okazuje, nie tylko ja jestem fanką Extasy White Vip Cosmetics. Te perfumy znalazły się w Rankingu kosmetycznym, w kategorii ulubionych damskich perfum, co mówi samo za siebie.

perfumy

~Patrycja~

ZOSTAW ODPOWIEDŹ