Szukasz prostego i skutecznego sposobu na oczyszczenie organizmu? Wypróbuj switchel – napój cytrynowy pochodzący z Karaibów. Dawniej gasił pragnienie karaibskich rolników, dziś nazywany jest napojem piękności hollywoodzkich gwiazd. Poznaj wszystkie właściwości tego wyjątkowego trunku!

Czym jest switchel?

Switchel to napój, który tworzy połączenie octu jabłkowego, świeżego imbiru, soku z cytryny oraz syropu klonowego. Hollywoodzkie gwiazdy pokochały go nie tylko za wyjątkowy smak, ale przede wszystkim ze względu na prozdrowotne i wyszczuplające właściwości.

Napój ctrynowo-imbirowy – efekt wyszczuplenia, wzmocnienia i pobudzenia!

Unikalne połączenie takich składników, jak: ocet jabłkowy, sok z cytryny, syrop klonowy i świeży imbir, sprawia, że switchel to napój sprzyjający odchudzaniu i detoksykacji organizmu. Koktajl skutecznie poprawia przemianę materii, usuwa z organizmu toksyny, a dodatkowo łagodzi wszelkie dolegliwości związane z żołądkiem i jelitami. Dzięki zawartości świeżego imbiru oraz soku z cytryny, będącej bogatym źródłem witamy C, napój wzmocni naszą odporność. Switchel rozgrzeje nas zimną, ugasi pragnienie latem, a przy tym pobudzi nasz organizm do pracy skuteczniej niż kawa!

Przepis na switchel

Dwie szklanki ciepłej wody wymieszaj z 1-2 łyżkami octu jabłkowego i sokiem z cytryny. Dodaj do tego 2-3 łyżki syropy klonowego oraz łyżkę startego imbiru. Przed wypiciem najlepiej odstawić napój na ok. 12 godzin. Jeśli nie mamy pod ręką syropu klonowego, równie dobrze możemy wykorzystać w tym przypadku płynny miód, który posiada właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ