Solgar Female Multiple to specjalnie skomponowany zestaw witamin dla kobiet, który miałam przyjemność testować latem. Wiem, że dość długo zbierałam się za napisanie tej recenzji, ale chciałam się upewnić, że efekty, które zauważyłam w trakcie przyjmowania suplementów nie są dziełem przypadku, lecz właśnie zasługą witamin. Poza tym wiedziałam, że recenzja będzie długa i wyczerpująca, a ostatnio mam niestety coraz mniej czasu na pisanie. A zatem nie przedłużając: przedstawiam Wam moją osobistą opinię na temat Solgar Female Multiple!

Zestaw witamin dla kobiet – ogólne informacje o Solgar Female Multiple

O firmie Solgar, która specjalizuje się w produkcji różnych suplementów, słyszałam już dawno wiele dobrego. Dlatego nie zastanawiałam się długo nad zakupem tego produktu. Oczywiście, pewne wątpliwości wzbudzała we mnie jego cena, ale do tego tematu jeszcze powrócimy. Obawiałam się też nieco, że ponadprzeciętny rozmiar tabletek będzie stanowił dla mnie jakiś problem przy połykaniu, ale jakimś cudem żadna nie utknęła mi w gardle 😉 Ogólny opis, przeznaczenie i skład produktu możecie znaleźć na stronie marki Solgar lub apteki, w której je nabyłam (KLIK). Ja natomiast chciałabym się skupić na efektach, które zaobserwowałam podczas jego stosowania.

 

Witaminy i minerały dla kobiet: efekty po 1 miesiącu stosowania

Witaminy dla kobiet Solgar zaczęłam przyjmować w momencie, gdy byłam w naprawdę kiepskiej formie. W połowie opakowania poprawiło się też moje ogólne samopoczucie: powróciła dawna energia i chęć do działania, a zniknęło poczucie wiecznego znużenia, zmęczenia i niewyspania. Na plus zmienił się też stan mojej cery – stała się zdecydowanie ładniejsza, delikatniejsza i bardziej promienna. W trakcie przyjmowania witamin byłam akurat na urlopie i uważam, że wpłynęły one bardzo pozytywnie również na kolor mojej opalenizny, czego zasługą była zapewne zawartość naturalnego betakarotenu w składzie.

Solgar Female Multiple: efekty po 2 miesiącach stosowania

Po 2 miesiącach przyjmowania witamin pojawiły się kolejne pozytywne efekty. Zaobserwowałam między innymi dużo większą wytrzymałość swoich mięśni podczas aktywności fizycznej – mogłam wykonać więcej ćwiczeń, nie męczyłam się tak szybko, a i zakwasy były mniejsze. Moje samopoczucie było coraz lepsze, a cera stała się wprost idealna – wypryski przestały się pojawiać nawet przed okresem, a twarz po prostu wyglądała na młodszą! Witaminy nie wpłynęły jednak w żaden sposób na poprawę stanu moich włosów – a szkoda, bo właśnie na przełomie lata i jesieni mają one największe skłonności do wypadania.  

Solgar Female Multiple – cena i skład

Za kompleks witamin Solgar Female Multiple zapłaciłam około 92 zł. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dużo, ale biorąc pod uwagę, że tabletki starczyły mi na równo 2 miesiące (przyjmuje się jedną tabletkę dziennie) i porównując ten produkt z innymi popularnymi zestawami witamin i minerałów dla kobiet, doszłam do wniosku, że ich zakup jak najbardziej się opłaca. Przekonał mnie przede wszystkim skład tego produktu – w Solgar Female Multiple stężenia wybranych substancji są nawet kilkunastokrotnie wyższe niż w przypadku witamin za 20-30 zł. Szukając odpowiednich suplementów dla siebie, zauważyłam też, że składy tańszych produktów były po prostu wybrakowane – nie zawierały wszystkich tych witamin, na których naprawdę mi zależało.

 

Solgar Female Multiple – skutki uboczne

Podczas przyjmowania zestawu witamin i minerałów dla kobiet nie zauważyłam żadnych niepokojących skutków ubocznych. Słyszałam, że kompleksy witamin mają to do siebie, że bardzo obciążają żołądek i powodują jego ból, ale w tym przypadku nic takiego nie miało miejsca. To, co jednak może zastanawiać, to żółto-odblaskowy kolor moczu kilka godzin po przyjęciu tabletki – jaka jest tego przyczyna, nie mam bladego pojęcia 🙂

Podsumowując: jeśli zastanawiacie się nad zakupem zestawu witamin dla kobiet Solgar Female Multiple, kupujcie śmiało. Ja za jakiś czas na pewno powtórzę tę kurację, gdyż wyraźnie poprawiła nie tylko moje samopoczucie, ale też wygląd. Wiem też na pewno, że to nie ostatnia moja przygoda z produktami marki Solgar – zdecydowanie są warte swojej ceny!

5 KOMENTARZE

  1. Żółty kolor moczu może zależeć od bardzo wielu czynników. Po pierwsze: o kolorze decyduje nawodnienie. Im lepiej jesteśmy nawodnieni, tym kolor jest jaśniejszy i odwrotnie – im bardziej odwodnieni, tym ciemniejszy. Po drugie dieta. Większość osób ma nieszczelne jelita, więc pokarm może barwić mocz (najprostszy test: wypić sok z buraka i sprawdzić czy zmienił się kolor moczu). Witaminy B są na szarym końcu najpowszechniejszych przyczyn zmian koloru moczu 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ