Mandarynki i pomarańcze to owoce, które bez wątpienia wszystkim kojarzą się z okresem świątecznym. Ich delikatny, świeży zapach idealnie wpasowuje się w ten magiczny klimat. Nie zapominajmy jednak, ze zarówno świeże owoce, jak i soki cytrusowe, stanowią skarbnicę witamin, które zimą są nam niezwykle potrzebne. 

Według raportu KPMG „Rynek napojów bezalkoholowych w Polsce” z 2016 roku, jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków smaków jest pomarańczowy. Nie jest to zaskakujące, bowiem soki z owoców cytrusowych świetnie sprawdzają się podczas towarzyskich oraz rodzinnych spotkań, także tych świątecznych.  Mogą być serwowane w postaci napoju do dań wytrawnych oraz deserów, a także jako dodatek w koktajlach. 

Oprócz walorów smakowych i wielu zastosowań, cytrusy mają też właściwości prozdrowotne – zawierają duże ilości witaminy C, a zima to czas kiedy jesteśmy narażeni na wirusy grypy i przeziębienia. Włączenie do diety cytrusów, na przykład pod postacią soku, pomoże zwalczyć infekcje oraz zwiększy oporność organizmu.  

Marka Limenita oferuje szeroki wybór smaków cytrusowych: sok z pomarańczy, mandarynek oraz cytrusów. Podobnie jak inne produkty marki Limenita, można je kupić w sklepach Auchan, Carrefour, E. Leclerc, Stokrotka oraz halach Makro i Selgros. 

2 KOMENTARZE

  1. Nie można zapominać, że cytrusy to bardzo silne inhibitory enzymów. W skrócie znaczy to tyle, że jeśli łączymy lek z cytrusami, to może on działać słabiej, a jest to bardzo niebezpieczne przy lekarz na nadciśnienie, cukrzycę i innych ratujących życie.

  2. Warto wiedzieć, że po cytrusach nie można od razu myć zębów, bo wcieramy kwas cytrynowy w zęby, a to może je uszkadzać. Mój dentysta dał mi taką radę, żeby po cytrusach poczekać przynajmniej 30 minut z myciem zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ