Suchy szampon do włosów to produkt, którego nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać. Większość z nas miała okazję osobiście poznać jego skuteczne właściwości odświeżające włosy. Być może nie raz uratował trudną sytuację Twojej fryzury o poranku, ale na pewno dostrzegłaś też jego wady – niską wydajność (kilka aplikacji) w stosunku do ceny około 12-14zł.

Może warto więc poszukać innych sposobów na doraźne radzenie sobie z przetłuszczonymi włosami? My proponujemy takie rozwiązanie: puder dla dzieci na włosy zamiast suchego szamponu. Zobaczcie wyniki naszego testu!

Puder dla dzieci na włosy zamiast suchego szamponu

Możesz mieć pewne wątpliwości przed pierwszym zastosowaniem pudru dla dzieci na włosy. Bo niby jak ten biały proszek, przeznaczony do pielęgnacji pupy niemowlaka, miałby zastąpić stosowany do tej pory suchy szampon w sprayu?

Spróbuj się przełamać i nałóż puder dla dzieci na włosy. Efekt? Oto wrażenia z tego eksperymentu naszej testerki:

Puder natychmiastowo pochłania nadmiar sebum, a włosy  stają się wyraźnie odświeżone i nabierają nieco więcej objętości.

Zaskoczył mnie fakt, że po dokładnym wyczesaniu moich ciemnych włosów, nie ma ani śladu po naniesionym wcześniej białym pudrze.

Przy “myciu” włosów bez szamponu zawsze związuje je w kucyk albo w koczek (nigdy nie pozostawiam rozpuszczonych) i po talku wyglądają one całkiem przyzwoicie do końca dnia.

Puder do włosów kupiłam około pół roku temu i zapłaciłam za niego niecałe 5zł – nie wiem czy zużyłam chociaż połowę tego produktu, dlatego jak dla mnie, w kwestii wydajności, zdecydowanie wygrał on z tradycyjnym, suchym szamponem do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ