Do Świąt zostało już kilka dni! Nie zdążyłaś sprawić każdemu drobnego prezentu? Spokojnie, mimo, że Boże Narodzenie już niebawem, nie musisz się martwić kupnem upominków. Dzięki tym pomysłom unikniesz prezentowych wpadek oraz z pewnością sprawisz sobie i Twoim bliskim niewyobrażalną radość swoją pomysłowością!

Prezenty świąteczne – podejdź do tego z głową

Boże Narodzenie to idealny czas, aby podziękować bliskim, za to co dla nas robią i że po prostu są. Mimo, że każdy spędza Wigilię w innym gronie i inaczej definiuje grono swoich bliskich, to każdy powinien wybór prezentów uwarunkować rozwagą, pomysłowością i kreatywnością. Najgorsze, co może być to poddanie się tej przedświątecznej bieganinie i zapewnienie prezentu – od tak, żeby był i aby mieć to z głowy. Nie w tym rzecz! To, że masz mało czasu, nie oznacza, że upominek od Ciebie nie będzie wart zapamiętania. Miło jest przecież, gdy ktoś nam bliski przez następnych kilka miesięcy lub nawet lat, wspomina prezent, który mu podarowaliśmy. Jest na to jedna prosta zasada. Oto ona:

Do każdej osoby, którą chcesz obdarować – podejdź indywidualnie. Nie wybieraj upominków ‘’ogólnych’’, nadających się tak naprawdę dla każdego. Skup się na upodobaniach, zainteresowaniach, marzeniach, ale też wieku i płci tej osoby. Pamiętaj również, że nie musisz prezentu kupować, ale poświęcić odrobinę czasu i przygotować go samodzielnie.

Pomysły na prezent

  • Dla Mamy. Każdy z nas ma Mamy w innym wieku, a doskonałym prezentem, jakim możesz ją obdarować jest wizyta w Salonie SPA. Różnego rodzaju masaże lub zabiegi kosmetyczne dopasowane do potrzeb Mamy-Kobiety to idealna ‘’atrakcja’’ na prezent. Zapewnisz jej relaks, odpoczynek, a nawet poprawę kondycji zdrowotnej. Drugą opcją – bazującą na osobistej kreatywności – jest np. utworzenie antyramy lub nawet pojedynczej ramki ze zdjęciem Twoim i Mamy, albo zdjęcia większej ilości członków rodziny, które upamiętniają miło spędzony czas. Ten pomysł to dobry upominek, jaki mogą podarować Ci, którzy już nie mieszkają w rodzinnym domu, bo wyjechali na studia bądź mają własne rodziny.
  • Dla Taty. Pomysł z ramką/antyramą opisany wyżej możesz również podarować swojemu Tacie lub utworzyć pokaźniejszej ilości format ‘’zdjęciowego obrazu’’ i wręczyć go obojgu rodzicom. Jeżeli chodzi o indywidualny prezent dla Taty to przede wszystkim zrezygnuj z kolejnej pary skarpetek lub krawata. Tacie możesz podarować jakiś ciekawy gadżet, a wybór kategorii z jakiej będzie pochodził, zależy od Jego zainteresowań. Może to być dobry scyzoryk, urozmaicony zestaw kosmetyczny do usuwania zarostu lub praktyczną piersiówkę.
  • Dla Dziadków. Jeżeli masz razem żyjących Dziadków możesz sprawić im wspólny prezent, ale jednocześnie będący indywidualnym zarówno dla Babci, jak i dla Dziadka. Starsi ludzie często spędzają czas w domu. Spraw, im kubki/filiżanki z ciekawym nadrukiem lub w kompozycji, która pokazuje, że są przeznaczone właśnie dla Dziadków. Dobrym upominkiem będzie miła w dotyku poduszka, wolnostojący zegar z dużym wyświetlaczem lub organizer do leków.
  • Dla Siostry. Jeżeli spędzasz ze swoją Siostrą mało czasu, bo zwyczajnie dzieli Was odległość i inne obowiązki, zapewnij jej, a jednocześnie sobie – atrakcję. Wyjedźcie razem na weekend lub zorganizuj jeden dzień na wspólnie spędzony czas wypełniony atrakcjami. Dzięki temu odnowicie swoje relacje. Jeżeli Twoja Siostra ma już swoją rodzinę i własne mieszkanie/dom przygotuj dla niej upominek, który będzie mogła postawić u siebie w mieszkaniu. Może mieć on charakter świąteczny lub uniwersalny, tak, że będzie mógł widnieć na stole czy kredensie cały rok. Może to być ręcznie przygotowany świąteczny stroik, ramka ze zdjęciem lub motywującym cytatem.
  • Dla Brata. Jeżeli masz małego braciszka (podobnie, jak w przypadku siostry), nic nie sprawdzi się lepiej jak zabawki. Pamiętaj jednak, aby miały one charakter kreatywny i wymagały myślenia. To doskonały sposób na naukę jednocześnie podczas zabawy. Dla starszego brata sprawdzi się np. komputerowy/telefonowy gadżet w postaci słuchawek, albo drążek do podciągania w domu. Jeżeli Twój brat jest zagorzałym sportowcem śmiało spraw mu coś związanego z aktywnością, którą uprawia/trenuje.
  • Dla Przyjaciółki/Przyjaciela. Prezent, jaki chcemy podarować przyjaciółce lub przyjacielowi to doskonały sposób, aby sięgnąć pamięcią do waszych wspólnych wspomnień, marzeń i tego, co o sobie wiecie. Dla przyjaciółki możesz przygotować Wielką Księgę Wspomnień – upamiętniającą w postaci zdjęć, cytatów i zabawnych historyjek wspólne przygody. Dla przyjaciela sprawdzi się coś mniej sentymentalnego, bo wiadomo, że facet to facet – spraw mu np. nowe słuchawki, etui na telefon, breloczek lub komputerową grę, jeżeli jest maniakiem takiego spędzania wolnego czasu.
  • Dla Cioci i Wujka. Często spędzamy Święta nie tylko w najbliższym gronie, ale również spotykamy się z ciociami, wujkami, kuzynkami i jeszcze dalszą rodziną. Jeżeli nie chcesz być obojętny na kupno prezentu i dla nich, nic nie stoi na przeszkodzie, aby i im sprawić niespodziankę. Możesz kupić zestaw zapachowych świeczek/kadzidełka, wino lub inny alkohol i podarować dla dwójki.
  • Dla Małych Dzieci w rodzinie. Podobnie, jak w przypadku wyżej, śmiało możesz obdarować i maluchów. Niektórzy mają duże rodziny, gdzie jest wiele małych dzieci. Pamiętaj, że nie musisz każdemu z osobna kupować zabawki, ale możesz przygotować dla nich smaczne paczki ze słodyczami i zwyczajnie spędzić z nimi trochę czasu.

Wyżej opisane pomysły na świąteczne prezenty są tak naprawdę nieliczne w całym zbiorze możliwości niezbędnych w obdarowaniu bliskich upominkami. Pamiętaj, żeby kierować się jedną złotą zasadą podczas przygotowywania prezentów. Zawsze podchodź do konkretnej bliskiej osoby i upominku dla niej w sposób indywidualny i nie lekceważ tego, aby prezent ładnie zapakować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ