Przedłużanie rzęs to jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających w ostatnim czasie. Decyduje się na niego wiele kobiet, którym doskwiera szybkość życia, codzienna pogoń i brak czasu, a w związku z tym, mają problem, aby na spokojnie wykonać poranny make-up. Wychodząc naprzeciw potrzeb każdej z kobiet (zarówno tych, które regularnie doczepiają rzęsy, jak i tych przymierzających się do zabiegu pierwszy raz) porozmawiałyśmy z ekspertem, specjalizującym się m.in. w tym zabiegu. Naszym gościem jest Pani Katarzyna Marek – doświadczona i profesjonalna kosmetolog, która odpowiada na najczęściej zadawane pytania związane z przedłużaniem rzęs!

 

Zespół Redakcyjny Kobieta Zrozumie: Dzień Dobry! Zacznijmy może od początku – czy każdy może zdecydować się na przedłużenie rzęs?

Katarzyna Marek: Zabieg przedłużania rzęs jest bardzo uniwersalny i dostępny dla większości kobiet. Polecam go wszystkim paniom, które z natury mają rzadkie i cienkie włoski. Doczepiane rzęsy to również praktyczne rozwiązanie dla zabieganych kobiet, które rano nie mają zbyt dużo czasu na make-up. Przedłużone rzęsy stanowią idealne uzupełnienie każdego makijażu. Sprawdzają się na co dzień i na specjalne okazje. Wiele kobiet tuż przed ślubem czy też innymi ważnymi uroczystościami, korzysta z tego zabiegu po to, aby czuć się piękniej, komfortowo i nie mieć obaw, że makijaż się rozmaże. Jedynymi przeciwwskazaniami do zabiegu przedłużania rzęs są: całkowity brak rzęs, nadmierne wypadanie rzęs, poważne choroby, alergie i schorzenia. Są to jednak rzadkie przypadki, które doskwierają bardzo znikomej liczbie kobiet.

Zespół Redakcyjny KZ: Jakie są metody przedłużania rzęs, które z nich polecasz?

Katarzyna Marek: Metod przedłużania rzęs jest naprawdę wiele, dzięki temu każda kobieta może dopasować sposób doczepiania rzęs, uwzględniając swoje wymagania i potrzeby. Ja specjalizuję się w metodzie 1:1, 2D i 3D. Moje doświadczenie pomaga mi wysnuć jeden ważny wniosek. Polecane przeze mnie metody są skuteczne, bezpieczne, dają naturalny efekt i utrzymują się znacznie dłużej w porównaniu do innych metod.

  1. Metoda 1:1 jest chyba najbardziej popularna i znana również tym, którzy nigdy nie mieli doczepianych rzęs. Technika ta polega na tym, że jeden sztuczny włosek doczepiany jest do jednej naturalnej rzęsy. Zabieg ten wymaga ogromnej precyzji i jest dość czasochłonny, jednak efekt wynagradza ten wysiłek.
  2. Metody 2D i 3D bazują na technikach objętościowych, a ich celem jest zatem zwiększenie ogólnej objętości rzęs. Polegają one na tym, że do jednej naturalnej rzęsy doczepiane są dwie (2D) albo 3 (3D) nowe. Te metody przedłużania rzęs polecam paniom, które oczekują naprawdę spektakularnych efektów oraz wszystkim kobietom, których natura nie obdarzyła gęstymi rzęsami.

rzesy 3

Zespół Redakcyjny KZ: Jak wygląda i ile trwa przedłużanie rzęs?

Katarzyna Marek: Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wybranej metody przedłużania rzęs oraz ilości naszych naturalnych włosków. Dla kosmetyczki jest to bardzo pracochłonny zabieg, który wymaga skupienia i precyzji jubilera, dlatego na wykonanie pierwszego zabiegu bardzo często należy przeznaczyć nawet 2-3 godziny. W przypadku, gdy decydujemy się na późniejsze uzupełnianie rzęs, zabieg nie powinien jednak trwać dłużej niż 1 godzinę. Przedłużanie rzęs wykonuje się w komfortowej pozycji leżącej. Bardzo często zdarza się, że panie podczas tego zabiegu ucinają sobie krótką drzemkę 😉

Zespół Redakcyjny KZ: Czy efekt końcowy nie jest sztuczny?

Katarzyna Marek: Prawidłowo wykonany zabieg przedłużania rzęs powinien przynieść jak najbardziej naturalny efekt – sztuczne rzęsy mają imitować nasze naturalne włoski, dlatego powinny być przede wszystkim lekkie i delikatne. W moim salonie do zabiegu przedłużania rzęs wykorzystuję włoski z naturalnych tworzyw, które nie tworzą przerysowanego i sztucznego efektu, zaś podkreślają naturalny wdzięk kobiety i noszą się niezwykle komfortowo.

Zespół Redakcyjny KZ: Jak długo utrzymują się doczepione rzęsy?

Katarzyna Marek: Doklejona rzęsa zawsze odpada wraz z naturalnym włoskiem i jest to zjawisko jak najbardziej naturalne. Naturalne rzęsy rosną cyklicznie, a cykl ten trwa około 60-90 dni – w tym czasie rzęsa wypada, a na jej miejsce pojawia się nowy włosek. Z tego względu przedłużone rzęsy mogą utrzymać się na naszych powiekach nie dłużej niż przez 6 tygodni. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to czas, który obejmuje wypadnięcie ostatniej doklejonej rzęsy. Dlatego swoim klientkom zawsze doradzam zabieg uzupełniania rzęs po około 2-3 tygodniach.

rzesy

Zespół Redakcyjny KZ: Jak pielęgnować przedłużone rzęsy? Czy można je malować?

Katarzyna Marek: Przedłużone rzęsy są na tyle dobrze widoczne, że absolutnie nie ma potrzeby ich dodatkowego podkreślania tuszem do rzęs. Co prawda istnieją kosmetyki specjalnie przeznaczone do malowania przedłużonych rzęs, ale warto zaznaczyć, że ciężko się je usuwa ze sztucznych włosków. Pamiętajmy jednak o tym, by codzienny makijaż oczu, wykonany cieniami do powiek czy eyelinerem, usuwać bardzo delikatnie przy użyciu specjalnego płynu do demakijażu oczu.

Zespół Redakcyjny KZ: Gdzie przedłużać rzęsy?

Katarzyna Marek: Przedłużanie rzęs to z pozoru prosty i nieinwazyjny zabieg, co wcale nie oznacza, że może być wykonywany w każdych warunkach. Decydując się na doklejanie rzęs bardzo ważne jest, abyśmy miały zapewniony odpowiedni komfort, higieniczne warunki pracy, wysokiej jakości materiały do przedłużania rzęs, a także posiadały pełne zaufanie do kosmetyczki. Przy wyborze salonu kierujmy się nie tylko swoją intuicją, ale też opiniami innych osób, które zdecydowały się na przedłużanie rzęs w danym miejscu. Niestety bardzo często trafiają do mnie panie, które zdecydowały się na doklejanie rzęs u tzw. kosmetyczek amatorek. Osoby te, wykonując zabieg przy użyciu nieodpowiedniej jakości materiałów, bardzo często narażają swoje klientki nie tylko na sztuczny efekt końcowy, ale też pogorszenie naturalnej kondycji rzęs. Panie z Warszawy i okolic serdecznie zapraszam do kontaktu: Beauty For You by Katarzyna Marek, gdzie mogę zaoferować nie tylko komfortowe warunki podczas wykonywania zabiegu przedłużania rzęs, ale też swoją bogatą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie kosmetologii.  

Zespół Redakcyjny KZ: Dziękujemy za rozmowę!

Katarzyna Marek: Ja również dziękuję. Mam jeszcze jedno małe przesłanie do wszystkich kobiet, które wahają się przedłużyć rzęsy. Pamiętajcie, zabieg doczepiania rzęs jest jak najbardziej bezpieczny. Współcześnie rozwinięta kosmetologia pozwala uzyskać naturalny efekt pięknego spojrzenia i cieszyć się trzepoczącymi rzęsami każdego dnia, bez konieczności ich malowania. Wszystkie chętne panie zapraszam do kontaktu na fb, zapewniam, że nie będziecie żałować 🙂

1 KOMENTARZ

  1. Super artykuł! Brakowało mi rzetelnej wiedzy na temat przedłużania rzęs. Niby w Internecie jest wszystkiego pełno, ale jak chciałam się czegoś dowiedzieć, nic nie było… Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ