Jeżeli można uzależnić się od kawy, to zdecydowanie mogę przypisać sobie ten nałóg. Nie tylko w formie jej spożywania – filiżanki kawy nigdy nie odmówię, ale już sam zapach jest niezwykle przyjemny. Być może Cię zaskoczę, ale kawę możesz również wykorzystać do zrobienia domowego peelingu twarzy oraz ciała. Nieraz spotkałam się z opinią, stawiającą stanowcze NIE tej miksturze, dlatego też obalę każdą z nich i przedstawię subiektywne zalety peelingu z kawy oraz przepis na jego wykonanie!

Domowe SPA – spokój, relaks, pielęgnacja

Przynajmniej raz w tygodniu warto odciąć się od zgiełku dnia codziennego. Nie ma nic lepszego, jak zarezerwowanie ku temu wolnego dnia lub przynajmniej popołudnia z wieczorem. Dobry film, ciekawa książka, smaczne jedzenie i troska o ciało. Pamiętaj, aby zadbać o ciało i ducha w takim samym stopniu. Odpoczynek i domowe SPA są na to najlepszym lekarstwem. Formę odpoczynku każdy definiuje w odmienny sposób, ponieważ każdy ma inne wytyczne swojego spokoju oraz harmonii, które pozwalają regenerować siłę fizyczną i psychiczną. Jeżeli chodzi o troskę ciała, nic nie zrówna się z domowymi zabiegami na wzór tych z salonu kosmetycznego.

Peeling tropem zabiegów kosmetycznych

Zabiegi kosmetyczne głównie opierają się na peelingu twarzy i ciała. Ważne jest, aby wygładzić skórę ścierając z niej martwy naskórek. Oczywiście można uczynić to produktami z półki sklepowej. Jednak są one nieporównywalne z jakością peelingu kawowego. Dlaczego? Domowy peeling z kawy jest stworzony z naturalnych składników, a tym samym pozbawiony wszelkich sztucznych substancji, które mogą zaszkodzić skórze. Mało tego, poprzez mielenie kawy ziarnistej możesz nadać peelingowi odpowiedni stopień ziarnistości.

Jak zrobić peeling z kawy – przepis

W Internecie krąży wiele pomysłów, jak zrobić peeling z kawy i jakie dodatkowe składniki do niego dodać. Są to głównie cynamon, miód i śmietana. Ja jednak pozostaję wierna samej kawie i niewielkiej ilości płynnego balsamu do ciała lub żelu pod prysznic. Oto 3 proste kroki do wykonania peelingu z kawy!

  1. Do peelingu możesz wykorzystać kawę parzoną lub ziarnistą. Parzoną uprzednio zaparz i poczekaj aż lekko ostygnie, natomiast ziarnistą dokładnie zmiel, tak by pozbawić ją ostrych łusek. Kawa rozpuszczalna nie nadaje się do peelingu, ponieważ zmieszana z rzadką substancją – rozpuści się i nie będzie miała właściwości peelingujących.
  2. Tak przygotowaną kawę wymieszaj z balsamem do ciała lub żelem pod prysznic. Dodaj tyle żelu/balsamu, aby kawa połączyła się z nim, ale też by mieszanka ta zachowała gęstość, a nie była rzadka. W przeciwnym razie peeling będzie spływał po ciele lub twarzy, a nie ścierał naskórek.
  3. Peeling możesz trochę pozostawić na twarzy lub ciele na wzór maski, aby dodatkowo nawilżył skórę. Następnie spłucz go letnią wodą.

Efekty i zalety kawowego peelingu

  • przygotujesz go bardzo szybko, co również nie stanowi trudności; potrzebujesz do tego tylko kawy i balsamu lub żelu pod prysznic
  • peeling jest naturalny, a tym samym bezpieczny – nie zawiera żadnych sztucznych substancji
  • szybko wyeliminujesz go z powierzchni twarzy i ciała; kupne peelingi lub maseczki ‘zasychają’ na twarzy, a ich zmycie zajmuje nieco więcej czasu
  • pozostałości kawy osadzają się na ścianach umywalki, wanny czy prysznicu, ale pod bieżącą wodą szybko się z nich spłukują i wcale nie zatykają odpływów
  • skóra tuż po peelingu ma delikatnie przyciemniony kolor i jest niebanalnie wygładzona
  • piękny kawowy zapach

1 KOMENTARZ

  1. Pomysł z balsamem i kawą naprawdę dobry. Ja użyłam zwykłego balsamu i po peelingu już nie muszę się dodatkowo nawilżać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ