30 i 31 marca 2019 roku miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej, czyli 39. Kongres i Targi LNE w EXPO Kraków. Spotkanie ponad 10000 specjalistów zaowocowało wymianą wiedzy i doświadczeń na wielu płaszczyznach. Podczas kongresu zorganizowanego przez Redakcję Magazynu LNE zaprezentowało się 190 wystawców, w tym ponad 500 polskich i światowych marek. Program wydarzenia obejmował praktyczne warsztaty i sesje edukacyjne, w których udział wzięło 6000 osób.

Czym jest Kongres i Targi LNE?

Branża beuty od wielu lat rozwija się bardzo dynamicznie. Aby zaspokoić stale zmieniające się potrzeby klientów i nadążyć za aktualną wiedzą kosmetyczną, Magazyn LNE dwa razy w roku organizuje cykl spotkań w formie sesji edukacyjnych i warsztatów39. Kongres i Targi Kosmetyczne LNE to jedna z edycji tego dużego, międzynarodowego przeglądu zrzeszającego specjalistów z dziedziny zdrowia i urody. Celem całego wydarzenia jest przekazywanie wiedzy, dzielenie się doświadczeniem i prezentacja innowacji, która wpływa na szybki rozwój całej branży beauty.

Podsumowanie 39. Kongresu i Targów LNE

Program 39. Kongresu i Targów LNE stworzony został na podstawie zmieniających się potrzeb klientów, ale też samych uczestników wydarzenia. Nowością był odbywające się na otwartej przestrzeni spotkania ze specjalistami z dziedziny makijażu i stylizacji paznokci, które przybrały formę praktycznego pokazu umiejętności.

Filarem 39. Kongresu i Targów LNE były sesje edukacyjne z zakresu zdrowia oraz urody. Spotkania prowadzone przez ekspertów takich jak kosmetolodzy, lekarze, fizjoterapeuci, wizażystki, stylistki paznokci, prawnicy, managerowie czy osoby prowadzące własny biznes, dostarczyły ogromną dawkę wiedzy wszystkim uczestnikom wydarzenia. Sesje były podzielone na konkretne dziedziny. Główna zaś dotyczyła kosmetologii i healthy aging. Po raz pierwszy odbyła się całodzienna sesja medical beauty skupiająca ekspertów-praktyków zajmujących się zabiegami estetycznymi. Pozostałe sesje to make-up, nails, makijaż permanentny, kosmetologia w praktyce, masaż – profilaktyka i rewitalizacja oraz biznes i komunikacja.

Praktycznym dopełnieniem programu 39. Kongresu i Targów LNE były warsztaty. To nowy cykl całego wydarzenia, który ma formę wykładów połączonych z ćwiczeniami. Workshopy odbywają się w małych, kameralnych grupach, co pozwala jeszcze dokładniej poznać praktyczną wiedzę z branży beauty. Warsztaty związane były z tematyką make-upu, kosmetologii, stylizacji paznokci, masażu, podologii, trychologii estetycznej, biznesu i social media.

Wyróżnienia za innowacje 39. Kongresu i Targów LNE

Kongres i Targi LNE powstały także po to, aby wyróżnić innowacyjne produkty i osoby wspierające rozwój branży. W 39. edycji wydarzenia eksperci z zakresu chemii kosmetycznej, biotechnologii czy nowoczesnych urządzeń zasiadający w jury nagrodzili 21 produktów.

Wśród wyróżnionych produktów znalazły się kosmetyki o wyjątkowym działaniu np. peelingi kosmetyczne, maseczki kosmetyczne czy baza do paznokci. Docenione zostały też innowacje w zakresie specjalistycznych sprzętów, takie jak urządzenie do modelowania ciała wykorzystujące technologię kriolipolizy i elektrostymulacji czy urządzenie podologiczne do tworzenia protezy paznokcia. Podczas kongresu przyznano również tytuł „Beauty Industry Icon”. Wyróżnienie IKONY LNE trafiło do Anny i Grzegorza Maciaszków z Medlegalis, którzy stworzyli system opieki prawnej dla gabinetów kosmetycznych, zwiększali świadomość bezpieczeństwa każdego zabiegu oraz współpracowali ze stowarzyszeniami branżowymi.

Osoby związane z branżą beauty czekają na kolejną edycję wydarzenia, która odbędzie się jesienią tego roku. 40. Kongres i Targi LNE zaplanowane są na 9-10 listopada. Program spotkań jak zawsze będzie oparty na najnowszych trendach kosmetycznych i aktualnej wiedzy najważniejszych specjalistów z branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ