Nadchodzi bardzo ciężki czas dla posiadaczek cery tłustej – lato, czyli ta pora roku, podczas której skóra wykazuje jeszcze większe skłonności do przetłuszczania i błyszczenia niż na co dzień. W tym przypadku musimy szczególnie zadbać o właściwą pielęgnację skóry tłustej, by uchronić ją przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Podpowiadamy zatem, jak powinna wyglądać pielęgnacja i makijaż cery tłustej latem!

Oczyszczanie i pielęgnacja cery tłustej

Bardzo ważnym punktem w pielęgnacji skóry tłustej latem jest jej regularne i dogłębne oczyszczanie przy pomocy odpowiednio dobranych środków myjących. W ten sposób nie tylko usuniemy zalegającą na skórze warstwę sebum i uregulejmy pracę gruczołów łojowych, ale też przygotujemy cerę na przyjęcie odpowiedniego kremu do twarzy. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się połączenie żelu do mycia twarzy, który usunie większość zanieczyszczeń ze skóry, z tonikiem oczyszczającym, który przywróci jej prawidłowe pH. Pamiętajmy jednak o tym, by wybierać takie kosmetyki do oczyszczania skóry, które będą pozbawione drażniących i wysuszających składników np. alkoholu, mydła czy detergentów – produkty tego typu nadmiernie wysuszają skórę, dając tym samym gruczołom łojowym znak, by produkowały łój ze zdwojoną siłą.

Polecane produkty:

 

 

Krem do cery tłustej na lato

Na lato najlepszym wyborem będzie lekki krem matujący do cery tłustej z dodatkiem substancji regulujących poziom sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe np. kwasu salicylowego czy cynku. Krem dla cery tłustej na lato powinien szybko wchłaniać się w strukturę skóry i nie pozostawiać na niej tłustej warstwy – w ten sposób będzie stanowił idealną bazę pod podkład oraz inne kosmetyki do makijażu. Krem musi zabezpieczyć skórę przed nadmiernym przetłuszczaniem i błyszczeniem przez cały upalny dzień, a także chronić ją przed niekorzystnym działaniem słońca, dlatego warto w tym przypadku szukać preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi.

Polecane produkty:

Podkład do cery tłustej na lato – postaw na lekki makijaż!

Dla cery tłustej w lato bardzo duże znaczenie ma również odpowiednio wykonany makijaż. O tej porze roku należy zdecydowanie odstawić ciężkie kosmetyki do makijażu i przerzucić się na znacznie lżejsze produkty – ciężki podkład kryjący najlepiej wymienić na lekki podkład o wodnistej konsystencji lub po prostu krem BB. Jeżeli mamy do czynienia z niedoskonałościami w postaci zmian trądzikowych czy przebarwień, lepiej punktowo przykryć je korektorem niż dodatkowo obciążać strukturę skóry. Pomocny w tym przypadku może okazać się również puder matujący do twarzy lub bibułki matujące, które pochłoną nadmiar sebum i odświeżą wygląd naszej skóry w ciągu dnia. Pamiętajmy, że im mniej kosmetyków do makijażu znajdzie się na naszej skórze latem, tym skuteczniej ograniczymy jej przetłuszczanie oraz skłonność do trądziku.

Polecane produkty:

Cera tłusta trądzikowa – opalanie nie jest wskazane

Choć wiele z nas czeka na lato, by móc w pełni korzystać z uroków słońca, to prawda jest taka, że osoby, które na co dzień zmagają się z cerą tłustą i trądzikową, nie powinny się opalać. Słońce wysusza nadmiernie skórę, co początkowo odbieramy jako poprawę kondycji naszej cery, jednak po pewnym czasie gruczoły łojowe zaczynają pracować intensywniej, pogłębiając problem nadmiernego przetłuszczania skóry oraz zmian trądzikowych. Jeśli zatem zależy nam na tym, by utrzymać prawidłową kondycję skóry, unikajmy intensywnego opalania twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ