Szukając nowego odkurzacza, stajesz przed następującym wyborem: model tradycyjny czy nowoczesny, pionowy. Sprawdź, czym cechują się oba rozwiązania i jakie zalety niesie za sobą korzystanie z nich, a podjęcie trafnej decyzji nie przysporzy Ci trudności!

Zalety i wady odkurzaczy tradycyjnych

Tradycyjny odkurzacz to urządzenie, po które sięga się instynktownie – w końcu znasz je od tylu lat i zawsze służyło Ci dobrze. Trzeba też przyznać, że na rzecz takich modeli przemawia kusząca cena, która jest zdecydowanie niższa niż w przypadku modeli pionowych – a zatem taki zakup będzie stanowić mniejsze obciążenie dla domowego budżetu.

Musisz jednak pamiętać o tym, że tradycyjne odkurzacze są dostępne jedynie w formie przewodowej – a kable jak wiadomo mogą trochę utrudniać swobodę ruchów. Trzeba też przyznać, że tego rodzaju modele sporo ważą – a zatem ich przenoszenie z pokoju do pokoju może się okazać dość niewygodne.

Odkurzacz pionowy – co go wyróżnia?

W porównaniu do tradycyjnych modeli, te stojące na pewno są trochę droższe. Dopłacając, możesz jednak liczyć na szereg właściwości i funkcji, których nie uświadczysz w żadnym tradycyjnym odkurzaczu. Do najistotniejszych zalet takiego rozwiązania możesz zaliczyć:

– wygodę i dużą swobodę ruchów – wśród modeli pionowych są bowiem dostępne również odkurzacze bezprzewodowe. Wystarczy je tylko wcześniej naładować i można zaczynać pracę – bez kabli, bez ograniczeń i w znacznie bardziej komfortowych warunkach;

– niska waga – odkurzacze pionowe należą również do tych lżejszych, a wszystko to dzięki kompaktowym wymiarom i temu, że część ich elektroniki znajduje się jedynie w stacji ładującej;

– łatwe prowadzenie – wysoka forma odkurzacza pionowego sprawia, że możesz spokojnie odkurzać w wygodnej pionowej pozycji – bez schylania jak w przypadku tradycyjnych modeli;

– nowoczesne funkcje – to właśnie odkurzacze bezprzewodowe są ostatnio na topie, dlatego też ta grupa rozwija się znacznie szybciej. Stąd mnóstwo dodatkowych funkcji, w które wyposażają je producenci – i z których Ty możesz skorzystać, by sprzątanie było jeszcze przyjemniejsze.

Odkurzacze tradycyjne vs. pionowe – który lepszy?

Znasz już wszystkie właściwości obu rodzajów odkurzaczy. Jeśli wciąż się wahasz i nie potrafisz podjąć decyzji, ułatwimy Ci to jeszcze bardziej. Dysponujesz ograniczonym budżetem? A może po prostu cenisz sobie tradycyjne rozwiązania i nie ufasz nowoczesnym „wynalazkom”? Odkurzacz klasyczny będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Jeśli natomiast cenisz sobie nowoczesne technologie, chcesz oszczędzać czas spędzany na wykonywaniu domowych oszczędności i dysponujesz nieco bardziej elastycznym portfelem, możesz śmiało wypróbować odkurzacz pionowy. Zobaczysz, że odkurzanie nim reprezentuje zupełnie inny poziom komfortu – wręcz trudno uwierzyć, że sprzątanie może być tak przyjemne i szybkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ