Też tak masz, że datę rozpoczęcia okresu zapisujesz gdzieś na kartce, a potem gubisz ten świstek papieru i w sumie nie wiesz, kiedy możesz dostać miesiączki? Może jesteś bardziej nowoczesna i monitorujesz okres w telefonie i dzięki temu nic nie gubisz, ale z drugiej strony nie masz wglądu do poprzednich miesięcy, by cokolwiek przeanalizować. Też tak miałam. Do czasu, aż odkryłam naprawdę dobrą aplikację na telefon, która pomaga kontrolować, monitorować i analizować cały cykl miesiączkowy.

Kalendarz Miesiączkowy CLUE

A w skrócie apka CLUE, którą możesz pobrać na system Android i iOS, także już za to ogromny plus 🙂 Aplikacja pomaga nie tylko monitorować cały cykl miesiączkowy – chociaż to jej główna zaleta. Dodatkowo, Clue pozwala kontrolować stan zdrowia i samopoczucie. To, co w głównej mierze przekonało mnie do pobrania właśnie tej aplikacji to, że została ona doceniona przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów. Spokojnie, Clue można również pobrać w wersji polskiej.

Dlaczego warto zainstalować Clue na swój telefon?

  • Będziesz wiedziała w jakiej fazie cyklu jesteś. Clue wskazuje również na PMS, jak i na dni płodne. Tej drugiej informacji nie traktowałybyśmy poważnie, niemniej takie info znajdziecie w środku.
  • Dostaniesz powiadomienie o tym, że zbliża Ci się okres, także już nigdy te dni Cię nie zaskoczą.
  • Wpisując różne informacje, jak humor, kondycja włosów, samopoczucie, poziom energii, wygląd skóry itd. będziesz miała w jednym miejscu historię tego, jak przechodziłaś cykl miesiączkowy w poprzednich miesiącach. To przydatne na wizytach u lekarza lub w świadomym monitorowaniu swojego stanu podczas całego cyklu miesiączkowego.
  • Clue ma bardzo praktyczny i łatwy w obsłudze interfejs. Wystarczy przeklikać opcje kilka razy, by sprawnie korzystać z aplikacji.
  • Do tego Clue ma wiele praktycznych informacji z zakresu cyklu menstruacyjnego, które są naprawdę dobrze napisane – zrozumiale i merytorycznie.

TUTAJ znajdziecie więcej informacji o tej apce. My Wam ją polecamy, jest prosta, praktyczna i polecana przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów, co też o czymś świadczy.

Znacie Clue? A może dopiero poznałyście tę aplikację? 😉

 

Patrycja G.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ