Masaż twarzy to wyjątkowy zabieg kosmetyczny, który możesz zafundować swojej skórze samodzielnie w domu. Wystarczy poświęcić mu 5 minut dziennie, by odprowadzić nadmiar limfy, poprawić ukrwienie skóry i zmniejszyć napięcie mięśni. Zamocz opuszki palców w ulubionym olejku do twarzy i do dzieła!

Masaż twarzy sprawi, że Twoja żuchwa będzie bardziej wyrazista

Palcami wskazującymi i kciukami podszczypuj skórę wzdłuż linii żuchwy – zacznij od środka podbródka i skończ pod uszami. To pozwoli usunąć nagromadzone płyny, które stanowią przyczynę obrzęków.

Masaż twarzy uniesie policzki

Środkowymi i wskazującymi palcami ugniataj skórę pod kościami policzkowymi, kierując się ku górze. Zacznij od środka twarzy i skończ w okolicy skroni. W końcowym etapie uszczypnij skórę na szczycie kości policzkowych w celu pobudzenia krążenia i nadaniu policzkom ich naturalnego blasku.

Masaż twarzy sprawi, że Twoje oczy będą wyglądały na wypoczęte

Palcami serdecznymi delikatnie uciskaj i przesuwaj ku górze skórę pod łukami brwiowymi. Zacznij od wewnętrznych krawędzi brwi i kieruj się na zewnątrz. W ten sam sposób postępuj na skórze pod oczami. To pozwoli odprowadzić limfę, zmniejszyć opuchnięcia i cienie w okolicy oczu.

Masaż twarzy wygładzi skórę

Kciuki przyłóż do skroni, zaś palcami wskazującymi, środkowymi i serdecznymi zataczaj na czole małe koła. Zacznij od środka twarzy i kieruj się ku bokom twarzy. To pozwoli rozluźnić  mięśnie twarzy odpowiedzialne za starzenie się skóry na czole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ