Macierzyństwo to podobno najpiękniejszy okres w życiu każdej matki. Powiedzą nam to nie tylko poradniki dla przyszłych i młodych mam, ale też wszystkie kobiety, które go doświadczyły. Co najczęściej możemy usłyszeć o macierzyństwie? Że to najlepsza praca o jakiej można marzyć, najlepsze lata w życiu kobiety oraz chwile, których nigdy nie zapomni. Pięknie brzmi, prawda? Bo przecież o macierzyństwie nie da się powiedzieć nic złego… A jednak! Ten mit odważyła się obalić Wolk Claudine, autorka książki “Macierzyństwo to łatwizna… i inne kłamstwa, które słyszą świeżo upieczone mamy”.

Będę mamą! Czyli macierzyństwo i życie…

Niestety prawda jest taka, że w praktyce macierzyństwo przynosi tyle samo radości co utrapienia. Rzadziej jednak słyszymy o tym, że może być to najbardziej frustrująca praca pod słońcem, okres wiecznego zmęczenia, stresu oraz kompletny brak czasu dla siebie. Czytając tę książkę, ja jako osobą mająca dziecko w dalekich planach, odniosłam nawet wrażenie, że macierzyństwo jest nieco przereklamowane…

Wychowanie dziecka – zapomnij o forum dla mam

Czy nie jest tak, że w dzisiejszych czasach wszyscy są ekspertami od rodzenia i wychowywania dzieci? Jeśli szukasz porady, możesz ją szybko znaleźć na forum internetowym dla mam, a nawet w poczekalni przed gabinetem lekarskim. Tylko czy warto słuchać tych wszystkich mitów, zabobonów i nic nie wnoszących rad? Pewnie, że nie! Lepiej słuchać i uczyć się od osób, które na macierzyństwo potrafią patrzeć trzeźwym okiem.

Poradnik dla przyszłych mam

“Macierzyństwo to łatwizna” będzie idealnym poradnikiem dla wszystkich przyszłych mam, które chciałyby odkryć nie tylko blaski, ale też cienie bycia matką. Poza ogromną ilością cennych wskazówek i rad, w książce znajdziemy sporą dawkę poczucia humoru. Podręcznik wcale nie zniechęcił mnie do macierzyństwa, a uświadomił, co w przyszłości będzie najlepsze dla mnie i mojego dziecka.

Świadome i szczęśliwe macierzyństwo

W książce znajdziemy również nieocenzurowane rady dotyczące porodu, a także dobre i złe strony karmienia piersią. Jednak podręcznik nie poprzestaje na mądrym i zdrowym wychowaniu dziecka. Na pierwszym miejscu stawia przede wszystkim matkę – uczy jej dobrej organizacji oraz uświadamia, że po urodzeniu dziecka nie powinna zapominać o sobie i swoich potrzebach.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ