Podkład do twarzy jest niewątpliwie jednym z ważniejszym kosmetyków do makijażu dla kobiety. Nic w tym dziwnego, to właśnie on jest w stanie nadać twarzy zupełnie innego wymiaru – pozbawionego niedoskonałości, nierównomiernej struktury czy nieatrakcyjnego kolorytu. Dobrze dobrany podkład jest gwarantem idealnego makijażu twarzy, dlatego warto poświęcić mu nieco więcej uwagi. Jak zatem wybrać idealny podkład do twarzy? I jak go prawidłowo nakładać na twarz? Poznaj cenne porady i wskazówki na temat wyboru i aplikacji podkładu do twarzy!

Kosmetyki do makijażu twarzy – dostosowane do rodzaju skóry

Nie tylko podkład, ale też wszystkie inne kosmetyki do makijażu twarzy, muszą być przede wszystkim odpowiednio dostosowane do rodzaju naszej skóry. Jeżeli regularnie będziemy stosować przy skórze tłustej podkład o właściwościach nawilżających z dodatkiem tłustych składników np. olejków, zaś przy suchej podkład matujący o rzadkiej konsystencji, możemy się spodziewać, że kondycja naszej skóry bardzo szybko ulegnie pogorszeniu. Jeśli na opakowaniu nie zostało wyraźnie zaznaczone dla jakiego typu cery produkt został przeznaczony, takiej informacji szukajmy w składzie i formule podkładu – te dla skóry suchej powinny być bardziej gęste i tłuste, zaś dla skóry tłustej bardziej wodniste i pozbawione substancji tłuszczowych. Do cery wrażliwej i alergicznej najlepiej zaś wybierać łagodne podkłady mineralne.

Kolor podkładu do twarzy – idealny makijaż to naturalny makijaż

Bardzo ważną kwestią przy wyborze podkładu do twarzy jest jego kolor, który nie powinien być ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. A zatem kupując podkład powinniśmy starać się, aby jak najlepiej dostosować go naturalnego odcienia naszej skóry – tylko w ten sposób uzyskamy efekt idealnego makijażu twarzy. Nie łudźmy się, że ciemniejszy podkład sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała na bardziej promienną i muśniętą delikatnym dotykiem słońca – efekt końcowy będzie wyglądał co najmniej nienaturalnie i nieelegancko, bowiem różnica pomiędzy kolorem podkładu a kolorem skóry będzie widoczna na naszej szyi.

Nie odpowiada Ci kolor podkładu? Wymieszaj go z innym

Niestety, bardzo często zdarza się tak, że przez przypadek lub z naszej niewiedzy, kupujemy podkłady o zbyt jasnym lub ciemnym kolorze. Nie oznacza to jednak, że źle dobrany produkt powinien natychmiast wylądować w koszu! Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by wymieszać go z innym podkładem i uzyskać w ten sposób idealny kolor. Wbrew pozorom nie musi być to wcale podkład tej samej marki pochodzący z tej gamy produktów – możemy w tej kwestii z powodzeniem eksperymentować według własnego uznania. To samo dotyczy mieszania produktów pod kątem lepszego dostosowania ich do potrzeb naszej skóry – nawilżający podkład można połączyć z matującym preparatem, by uzyskać idealny produkt np. dla wymagającej skóry mieszanej. Możesz też zastosować specjalne preparaty przyciemniające lub rozjaśniające podkład np. emulsję Drop & Mix Douglas, która dzięki specjalnej technologii pigmentacji pozwala na stworzenie idealnego koloru podkładu do twarzy.

Baza pod podkład – nie za każdym razem

To, jak długo będzie utrzymywał się nasz podkład i jak będzie wyglądała kondycja skóry przez cały dzień, jest uzależnione również od tego, co znajdzie się na naszej twarzy przed aplikacją podkładu. Baza pod podkład jest dobrym sposobem na przedłużenie trwałości makijażu, jednak nie powinna być stosowana zbyt często, szczególnie przy skórze mieszanej, tłustej czy trądzikowej – nadmiar kosmetyków do makijażu może spowodować nadmierne przetłuszczanie się skóry i zapychanie się porów, a co za tym idzie problem pojawiania się zmian trądzikowych. Jeżeli zależy nam na tym, aby idealnie przygotować skórę na przyjęcie podkładu, lepiej wcześniej nałożyć na nią odpowiedni krem. W ten sposób wspomożemy działanie podkładu, a przy tym nie obciążymy niepotrzebnie skóry.

Jak nakładać podkład?

Jak nakładać podkład na twarz – przy pomocy pędzla, gąbki, a może własnych dłoni? To tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych preferencji – każdy sposób jest dobry, o ile pozwala na równomierne i dokładne rozłożenie produktu na całej powierzchni twarzy. W tym przypadku warto jednak zadbać również o względy ekonomiczne – np. gąbka pochłania dużą część podkładu, co sprawia, że podczas jednej aplikacji jesteśmy zmuszeni użyć go znacznie więcej niż w przypadku pozostałych dwóch metod. Jeżeli na co dzień korzystamy z beauty blendera, pamiętajmy o jego delikatnym zwilżeniu przed aplikacją podkładu, by zapobiec pochłanianiu przez gąbkę nadmiaru kosmetyku. Starajmy się wklepywać podkład w skórę, nie zaś rozcierać produkt na twarzy – taki sposób aplikacji zapewni lepszy efekt końcowy i pozwoli na przedłużenie trwałości makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ