Czy wiesz, że w ciągu doby Twoja skóra twarzy przechodzi przez różne cykle i fazy? Rano ma zupełnie inne potrzeby niż wieczorem. W nocy wszelkie procesy, które zachodzą w strukturze skóry, także przebiegają inaczej niż w ciągu dnia. Znając rytm dobowy Twojej skóry możesz świadomie o nią dbać i ją pielęgnować, a to przełoży się na jej lepszy wygląd i poprawę kondycji. Przekonaj się na własnej skórze.

Co to jest dobowy rytm skóry?

Dobowy rytm skóry można porównać do funkcjonowania organizmu. W ciągu doby jest czas, gdy śpisz, jesz, pracujesz. Czujesz się dobrze i jesteś szczęśliwa wtedy, gdy możesz odpocząć wtedy, gdy właśnie masz na to ochotę; pracujesz, gdy masz nagły przypływ weny, a jesz wtedy gdy jesteś głodna. Jeśli robisz coś z przymusu – denerwujesz się i zwyczajnie nie czujesz się komfortowo. Tak samo jest z Twoją skórą – jeśli będziesz „jej dawać” coś czego w danym momencie nie potrzebuje, nie przełoży się to na poprawę jej kondycji, a może nawet zaszkodzić. Znając rytm dobowy skóry możesz podarować jej to czego w danym momencie potrzebuje, a to sprawi, że skóra będzie szczęśliwsza  – zdrowsza, bardziej promienna, odporna na wypryski.

Poznaj dobowy rytm Twojej skóry

GODZINA 7:00 RANO

O tej godzinie Twoja skóra budzi się po nocy i zaczyna swój dzień. Wtedy spowalniają i zatrzymują się wszelkie procesy regeneracyjne i odbudowujące, które przebiegają w nocy. Skóra przestawia się również w tzw. stan obrony. Walczy z warunkami atmosferycznymi, klimatyzacją w biurze, stale zaprzyjaźnia się z kosmetykami, które trzymasz na swojej twarzy. Bardzo ważne jest, aby tę fazę rozpocząć od umycia twarzy delikatnym kosmetykiem, stonizować ją, zaaplikować dobry krem na dzień i wykonać makijaż, wykorzystując kosmetyki, które Twoja skóra akceptuje.

GODZINA 17:00 PO POŁUDNIU

Już o tej godzinie skóra przestawia się w rytm nocny. Trwa to powoli, ponieważ aby skóra w pełni mogła zregenerować się w nocy musi całkowicie uwolnić się od niebezpieczeństw dnia codziennego – warunków atmosferycznych, makijażu, dotykania skóry palcami, naruszania przez to jej bariery ochronnej… i można by tak wymieniać bez końca. Dobrze wiesz, że o godzinie 17:00 zazwyczaj zaczynasz drugą część dnia i bardzo rzadko masz możliwość zmyć makijaż i pozwolić skórze na nocną regenerację. Skóra to wie, dlatego już o tej godzinie powoli przestawia się z pozycji obrony na pozycję spoczynku, wyciszenia, regeneracji, a na dobry demakijaż daje Ci jeszcze trochę czasu.

PRZEDZIAŁ GODZINOWY 17:00 – 22:00

Właśnie do 22 masz czas, aby wykonać demakijaż i pozwolić skórze na prawidłową regenerację nocną. Pamiętaj, aby nie zwlekać z demakijażem i jeśli tylko możesz wykonać go wcześniej – zrób to. Zajmie Ci to przecież tylko kilka minut. Im dłużej w ciągu doby, Twoja skóra jest oczyszczona, stonizowana i może czerpać dobroczynne składniki z zaaplikowanego dla niej kremu – tym lepiej dla niej. Dodatkowo, właśnie ten przedział godzinowy to czas, w którym skóra najlepiej wchłania to, co jej dajesz i w pełni wykorzysta to w procesie regeneracji. W późniejszych godzinach, skóra przestawia się na tryb regeneracji i już nie ma takiej mocy, aby czerpać i wchłaniać składniki jakie dostarczasz jej przy pomocy kosmetyków.

PRZEDZIAŁ GODZINOWY 22:00 – 7:00

W tym czasie następuje magia regeneracji. Ty śpisz, a Twoja skóra odnawia się, naprawia uszkodzenia, odbudowuje, gromadzi energię. Nie bez powodu mówi się, że sen to najlepszy kosmetyk dla skóry 😊

W tym celu wykorzystywane są składniki z zastosowanych kosmetyków. To dlatego tak ważne jest, aby były dobrej jakości i abyś aplikowała je do godziny 22. Po tej godzinie skóra jest już w innej fazie i nie jest w stanie pobrać dobroczynności, jakie jej dajesz.

Pamiętaj, dobowy rytm Twojej skóry jest uwarunkowany naturą, a tej nie oszukasz. Nawet jeśli będziesz używała najbardziej drogocennego kremu do twarzy, ale zaaplikujesz go zbyt późno, Twoja skóra  z tego nie skorzysta. Podobnie, jeśli masz najlepsze kosmetyki do demakijażu, ale zrobisz go niedokładnie lub zbyt późno – Twoja skóra wiele na tym nie zyska. Dopasuj swoją pielęgnację do Twojej skóry. Sama przekonaj się, ile ma to korzyści.

Patrycja G.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ