Czy przeglądając zdjęcia celebrytów i gwiazd w tabloidach zdarza Ci się dostrzec w ich stylizacjach za duże buty? Wbrew pozorom nie jest to wcale modowa wpadka, ale dobrze przemyślany trik, który ma zapobiec typowym problemom związanym z noszeniem m. in. szpilek. O co dokładnie chodzi?

Meghan Markle i za duże buty

fot. Getty Images

Jedną z osób, która bardzo często stosuje ten trik jest księżna Sussex, Meghan Markle. Dlaczego księżna, której każda stylizacja analizowana jest nie tylko przez profesjonalistów od mody, ale przez cały świat, decyduje się bardzo często na takie „faux pas”? Otóż okazuje się, że jest to jej świadomy wybór, który ma ją uchronić przed dość przyziemnymi problemami – pęcherzami, ranami i obrzękami stóp. Jak podaje źródło brytyjskiej gazety The Sun, „Celebryci często noszą o rozmiar większe obuwie, dzięki temu nie do chodzi do otarć stopy i powstawania pęcherzy„. Jak jednak chodzić w za dużych butach? „Trik polega na włożeniu tuż przy palcach chusteczki lub wacika, który można potem wyjąć„.

fot. Getty Images

Noś za duże buty!

Do grona sław, które równie często możemy zobaczyć w za dużych butach, należy m. in. Emma Stone, Jennifer Lopez, Kristen Stewart, Magda Mołek czy Honorata Skarbek. Czy jest to trik zarezerwowany wyłącznie dla znanych i lubianych? Nie! Jeśli masz przed sobą „wielkie wyjście”, ale boisz się odcisków i obtarć na stopach, wybierz obuwie o rozmiar lub nawet dwa za duże. Najpierw jednak przećwicz chodzenie w nich w domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ