Każdy mężczyzna niezależnie od wieku lub być dopieszczany. Niestety w nawale obowiązków i pośpiechu dnia codziennego często o tym zapominamy. Może to prowadzić do poczucia zniechęcenia oraz napięć w waszym związku. Jak to zmienić? Oto kilka wskazówek.

Często uważamy, że tylko my kobiety powinnyśmy być adorowane i podziwiane. Zapominając, że nasz mężczyzna też lubi czuć, że Ci na nim zależy. Warto o tym pamiętać dbając o harmonię w związku.

Nie wylewaj na Niego swych złych humorów

Każdy z nas miewa gorsze dni. A to w pracy jest nawał obowiązków, albo źle znosić kres przesilania jesiennego, lub też wasze dziecko jest właśnie chore i masz masę zmartwień na głowie. Te oraz wiele innych sytuacji może wywoływać silny stres i napięcie. Bardzo często w takich sytuacjach wyładowujemy je na osobach w naszym najbliższym otoczeniu. Jest to zazwyczaj nasz parter. Nieraz wystarczy najmniejszy drobiazg byś miała powód do rozpętania straszliwe burzy. A przecież można inaczej.

Oczywiście, nie chodzi o to byśmy były cały czas radosne i uśmiechnięte. Jeśli czujesz, że jest Ci ciężko i nie radzisz sobie z duszącymi Cię emocjami porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Wytłumacz mu co się z Tobą dzieje i poproś o wsparcie. Jeśli zamiast się złościć wytłumacz co czujesz, jego reakcja może Cię bardzo zaskoczyć.

Doceniaj jego starania

Znasz takie sytuacje?

Twój mąż lub narzeczony kupił Ci upominek niespodziankę a Ty narzekasz, że wolałabyś co innego? Czy posprzątał mieszkanie a Ty się denerwujesz, że ułożył rzeczy nie w tym miejscu co powinien? A może przyniósł Ci bukiet kwiatów na przeprosiny a Ty jedynie stwierdzasz, że robi to za rzadko?

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że takie reakcje będą go skutecznie zniechęcać do podejmowania kolejnych prób i działań by sprawić Ci przyjemność. Pokazujesz w ten sposób, że niezależnie co robi Ty i tak nie jesteś zadowolona – „Po co więc mam się starać?”.

Nie chcesz chyba, by zaczął tak myśleć?

Dlatego doceń jego wysiłki, fakt że chciał zrobić coś co Ci sprawi przyjemność i radość. Nawet jeśli nie wyszło to w idealny sposób. Jeśli będziesz z radością przyjmować takie gesty, zamiast je krytykować dostrzeżesz, że będzie chciał je robić częściej.

Drobne prezenty i upominki

Lubisz dostawać od swojego ukochanego kwiaty lub inne drobne upominki bez okazji? Lubisz kiedy pamięta o rocznicach i urodzinach? A czy Ty odwzajemniasz się tym samym?

Nie tylko kobiety lubią dostawać prezenty, mężczyźni również. Niezależnie czy są to podarki na święta, urodziny czy rocznice, czy też drobne upominki z okazji np. imienin czy dnia chłopaka (sprawdź tu pomysły prezentów na dzień chłopaka za 100 i 200 zł). Warto również zrobić mu niespodziankę i wręczyć mu jakiś ciekawy drobiazg bez żadnej okazji.

Nie muszą być to drogie i wymyślne rzeczy. Czasem wystarczy ulubiona czekolada, bilet do kina lub płyta ulubionego zespołu.

Pamiętaj, że na udany związek składają się drobne gesty, którymi obdarzani się każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ