Czy wiesz, że jeden kosmetyk może pełnić kilka różnych funkcji, a z połączenia dwóch różnych produktów kosmetycznych może powstać bardzo ciekawy preparat? Czy wiesz, że istnieje kilka różnych sposobów stosowania jednego kosmetyku, a dodatkowo że kosmetykiem może okazać się także produkt niezwiązany bezpośrednio z pielęgnacją lub makijażem? To właśnie istota trików kosmetycznych, które stosuje się często, by móc nieco zaoszczędzić na kosmetykach. Poznajcie zatem 10 porad urodowych, które warto znać i stosować!

“Przepis” na idealny krem BB

Krem BB to bardzo przydatny kosmetyk łączący w sobie funkcję makijażową i pielęgnacyjną. Z doświadczenia jednak wiemy, jak trudno jest znaleźć idealny krem BB, a dodatkowo, jak dużo ten “ideał” może kosztować. Istnieje jednak bardzo prosty i przede wszystkim tani sposób na znalezienie dobrego kremu BB, a mianowicie jego samodzielne stworzenie. W jaki sposób? Wystarczy zmieszać swój ulubiony krem do twarzy z ulubionym podkładem i gotowe! Warto w tym przypadku eksperymentować i łączyć ze sobą różne produkty, by stworzyć kosmetyk o najlepszych właściwościach.

Domowy peeling do twarzy

Jeśli peeling do twarzy, to tylko ten z naturalnych składników. Trzeba jednak przyznać, że gotowe, naturalne peelingi, które możemy znaleźć w sklepach, odznaczają się dość wysoką ceną. Na szczęście dobry peeling do twarzy możemy również wykonać sami i to z produktów, które każda z nas ma pod ręką. Nasz ulubiony to ten powstały z połączenia zmielonej kawy i mleczka do demakijażu – idealnie wygładza strukturę skóry, bez podrażnień i zaczerwienień! Do peelingu do ciała można wykorzystać te same składniki lub połączyć ze sobą wybrany żel np. z brązowym cukrem. Skutecznie, tanio i praktycznie. 

Matowa pomadka do ust

Matowe usta to makijażowy trend, który podbił nasze serca. Prezentują się one naprawdę zjawiskowo zarówno przy makijażu dziennym, jak i wieczorowym. Jeśli jednak posiadamy pełną paletę pięknych kolorów błyszczących pomadek, nie musimy szukać ich odpowiedników w matowych produktach. Błyszczące pomadki można w szybki i prosty sposób przekształcić w matowe przy pomocy… matowego pudru transparentnego. Wystarczy pomalować usta pomadką, a następnie wklepać w nią niewielką ilość pudru. I gotowe!

Papier do pieczenia – nie tylko w celach spożywczych

Czy wiecie, że zwykły papier do pieczenia może wykorzystać nie tylko w celach spożywczych, ale też do upiększania urody? W jaki sposób? Papier do pieczenia to idealny (a przede wszystkim dużo tańszy) zamiennik… bibułek matujących! Całe opakowanie papieru do pieczenia to koszt rzędu około 5 zł, podczas gdy za niewielkie opakowanie bibułek matujących musimy zapłacić około 10 zł. 

Wykorzystaj “podwójne życie” kosmetyków do makijażu

Kosmetyki bardzo często wiodą podwójne życie. Co mamy przez to na myśli? To, że są one w stanie pełnić kilka różnych funkcji jednocześnie, co pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na specjalistyczne kosmetyki. Poniżej kilka przykładów możliwych zastosowań kolorowych kosmetyków.

  • Cielista kredka nałożona na powiekę może zastąpić nam bazę pod cienie – sprawia ona, że pigmentacja cieni jest maksymalnie podkreślona.
  • Ciekawy efekt przyniesie aplikacja korektora na usta przed nałożeniem pomadki – kosmetyk ten pozwoli wydobyć na ustach prawdziwy kolor pomadki.
  • Rozświetlacz w kompakcie może nam zastąpić perłowe cienie do powiek – warto po niego sięgnąć przede wszystkim w przypadku, gdy chcemy zatuszować swoje zmęczenie i niewyspanie.
  • Z sypkich lub twardych cieni do powiek możemy w prosty sposób stworzyć eyeliner w dowolnie wybranym kolorze. Wystarczy zmieszać ze sobą cienie (twarde należy na początku skruszyć) z wazeliną. 
  • Do malowania brwi nie potrzebujemy specjalnych cieni – możemy w tym celu użyć zwykłych cieni do powiek, a następnie utrwalić ten “look” przy pomocy lakieru do włosów.
  • Jeżelu chcemy utrwalić rozświetlacz, róż lub bronzer na policzkach, zamiast drogich utrwalaczy, przed ich aplikacją, aplikujmy na nie odrobinę bazy pod cienie do powiek. Kosmetyki te nie tylko utrzymują się dłużej, ale też ich kolor będzie bardziej intensywny. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ