1. Woda mineralna doskonale łagodzi pragnienie i sprawia, że na długo nie chce się pić. Wynika to z tego, że nie posiada cukru, który jako główny składnik wszelkich napojów kolorowych sprawia, że ciągle czujemy się spragnieni.
  2. Trawienie, które odbywa się w żołądku jest sprawniejsze. W tym miejscu warto wspomnieć o jednej ważnej zasadzie – nie zaleca się pić wody w czasie posiłku, ale około 10 minut przed i po. Dlaczego? Spożywanie jej wraz z jedzeniem utrudnia działanie enzymów trawiennych, czego skutkiem jest zlepianie się jedzenia, które również trudniej się trawi.
  3. Pobudzając trawienie, woda jednocześnie usprawnia cały metabolizm, dzięki czemu nie czujesz się ciężko, ale wręcz przeciwnie – lekko.
  4. Pomaga redukować cholesterol, co odbywa się na skutek filtrowania wody przez nerki. Organ ten, jak wiadomo ma funkcje również oczyszczające.
  5. Woda w połączeniu z cytryną, która również jest zdrowa, oczyszcza organizm z toksyn. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu – DETOKS, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn.
  6. Doskonale nawilża skórę całego ciała, również twarzy, która szybko odzyskuje zdrową kondycję. Staje się miękka, gładka, elastyczna, jędrna, promienna, po prostu ZDROWA. Woda pomaga również w walce z trądzikiem.
  7. Dodaje energii, witalności, siły i chęci do działania. Brak wody jest bardzo szybko odczuwany w postaci zmęczenia, chęci ciągłego spania i osłabienia.
  8. Regularne picie wody wpływa na polepszenie koncentracji ruchowej, a także pamięci.
  9. Dzięki wodzie nie będziesz miewała/miewał bóli głowy oraz migren.
  10. Woda chroni przed cukrzycą i chorobami serca.

 

Patrycja G.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ